Přeskočit navigaci.
Domů

Zakázka na stavbu domů na náměstí

Správa ostrova vyhlašuje zakázku na výrobu domů na nové náměstí. Zůčastnit se může kdokoli. Správa za každý dům, který po výrobě na náměstí postaví, zaplatí až 3.000 - 10.000 L$. Jsme připraveni nakoupit až 20 domů, takže rozpočet je dostatečný. Rádi bychom měli domy alespoň od 5 - 10 autorů, aby byla zaručena pestrost nápadů a řešení.

Technické zadání:

  • dům musí mít rozměry v násobku 4 a dostatečnou velikost, tedy v úvahu přicházejí rozměry (šírka x hloubka) 12 x16, 16 x 16 a případně 20 x 16 pro větší dům. Hloubka je tedy pevně dána 16 m.
  • dům musí mít podloubí. Střed sloupu podloubí musí být vzdálen přesně 5 m od čelní strany domu. Patka podloubí má max. rozměr 1 x 1 m a sloup podloubí cca 75 x 75 cm. Šířka podloubí musí být vzhledem k rozměru domu např. 4 m (a tedy 3 - 4 x na dům) nebo 6m (a tedy 2 x na dům). Zde není omezení, jen aby to bylo hezké
  • Dům musí mít v přízemí obchod s výlohami a vstupními dveřmi. Script dveří proveďte zavírací pouze na pokyn aneb dveře se po otevření samy nezavřou.
  • Dům musí mít pouze jedno obyvatelné patro a případně jakési nízké neobyvatelné podkroví. Okna v patře musí být opatřena zatmívacím scriptem. Postačí 2 stavy - průhledná okna x neprůhledná. Okna nebo jedno okno mohou mít i otevírací scripty. Do patra schody nestavte. Patro bude obecně používat někdo jiný než přízemí.
  • Dům může být poskládán v rezzeru, ale nemusí. V rezzeru mají pro výběr přednost.
  • rozsah primů není kritický - podle šířky 12 - 20 metrů od 50 do 100 primů. Můžete tedy pracovat i s detaily
  • přednost mají skutečně originální díla a prosím neopisujte aktuální domy od Viléma na náměstí
  • celý dům musí být proveden tak, abyste ho mohli prodat s plnými právy copy, modify, transfer. Opatrně tedy volte vkádané scripty.
  • Povrchovou úpravu volte vhodně a střízlivě, ale ne konzervativně. Inspirujte se v RL. Přikládám foto náměstí v Telči, kde je vidět možná pestrost domů a takových inspirací a fotek naleznete na webu nekonečné množství.

Přihlášky do soutěže zasílejte zasílejte v notecardu na Igor Stratten nebo Simona Erin.

 Obrázky k zadání:

Schéma šířky

Schéma šířky domu

 

 Schéma hloubky

Schéma hloubky domu

 

Náměstí v Telči

Kousek náměstí v Telči.

tak jsem právě s hrůzou

tak jsem právě s hrůzou zjistila, že dělám podloubí 5 metrů ne od středu sloupu, ale od jeho vnější hrany, směřující do ulice. špatně jsem si přečetla zadání a podle fotky mi připadalo, že to má být od začátku sloupu.

a když se nad tím zamyslím -  co je to vlastně střed sloupu, když jeho šířku může mít každý stavitel jinou? šířka sloupu se odvíjí od počtu oblouků, tím pádem střed sloupu bude pokaždé v jiné ose.

mám už 4 domy hotový a předělat to by znamenalo v podstatě začít znova. :-(

 

tak snad jedině, že postavím jednu celou ulici, aby to podloubí sedělo.

Zadání je netransparentní

Zadání je netransparentní a vlastně ani není..snad jen pro pár vyvolených stavitelů..to je ale nejspíš dobře.Já např. zhotovil objekt s cca ideální praktickou výškou jako v RL...předělat tedy objekt ze světlosti patra 3m na 6m je podstatně horší,než pohnout klenbou......tak si uvař kávu a předělávej...on stejně přijde další problém...

p.s. v 1000m je pár fajn lidí co pomůžou

nebudu nic předělávat a

nebudu nic předělávat a další domy budu stavět stejným způsobem. rozhodně se líp orientuju podle začátku sloupu, než od nějakého pofiderního prostředka, kterej mám pokaždý jinde. jestli tím vznikne nepřekonatelný problém, který moje stavby znehodnotí natolik, že je Bohemka nekoupí, tak se kvůli tomu neoběsím. :) mám novou zkušenost a našla jsem v tom zalíbení. :)

nadine reverie

Nové domy

Zdravím.Kde najdu přihlášku a informace ke stavbě.Např. do kdy má být projekt hotov?Díky za info.S pozdravem jendyss

apropo- Nevím jak udělat skript na okna (Postačí 2 stavy - průhledná okna x neprůhledná)....neumím  to,tak díky za radu....:-)

? :)

 "přednost mají skutečně originální díla a prosím neopisujte aktuální domy od Viléma na náměstí" - ale prakticky celý zbytek článku naznačuje že to má být to samé? :)

Když se podívám

na fotku náměstí v Telči, tak bych řekl, že ty domy v bohemce přesně kopírují ty na náměstí. Vzhledem i polohou. Takže mluvit o opisování je dost nesmysl. Buď se zkopíruje náměstí v Telči a domy budou (když Bůh dá) vypadat stejně, nebo se zkopíruje něco jiného a domy budou vypadat jako něco jiného. Pouštět se do tvorby bez předlohy a podle vlastní fantazie asi nebude to pravé.

x

nebude to to pravé nejspíš jen z toho důvodu, že by to vyžadovalo nějaký nápad a ne jen udělání toho samého :)

xx

I podle zadání se to dá udělat uplně jinak než vypadají domy od Viléma a nikde není napsáno že nesmí být podobné..

z

 no právě je tam naznačeno, že by to mělo být stejné, jen ne přímo prim po primu stejné :)