Přeskočit navigaci.
Domů

Programy pro Second Life

Pro Second Life slouží speciální program zvaný prohlížeč - anglicky viewer. Existují aktuálně dvě platformy - V1 a V3 (Verze 1 a Verze 3).

V 1

V1 je stará verze prohlížeče, která má však mnoho výhod. Je jednodušší na ovládání, působí dojmem, že není příliš náročná na HW a má minimum aktualizací, protože již není podporována ze strany Linden Lab (dále jen LL). Ti kdo přišli do SL dříve, tak ho ještě používají a jsou s ním spokojeni. Ti co přišli později si ho mohou stáhnout pouze ve verzi alternativních prohlížečů, zejména jako Phoenix Viewer na www.phoenixviewer.com. Program je stabilní, ale jeho ovládání je velmi odlišné do V3. V1 je však dříve či později odsouzena k zániku a tedy pokud vás k tomu nic nenutí, tak se raději "protrapte" verzí 3. Pro V1 byla dříve vyrobena i čeština příslušnými nadšenci. Nemá ji však cenu udržovat ani pro další aktualizace a pro V3 ji v podstatě není možné vytvářet viz níže. Proto na tomto serveru používáme často odkazy na přímé překlady návodů na příslušných serverech.

V3

Je nová verze prohlížeče. Jeho vývoj probíhal tak hekticky, že to připomínalo spíš Facebook než rozjetý projekt. Každé 2 týdny nová a nová aktualizace. Ale kdyby to byly jen aktualizace. Veškeré ovládání bylo vícekrát zpřeházené zprava doleva a obráceně. I zkušený uživatel trvale tápal. Navíc program obsahoval mnoho chyb, takže jednou jste měli problém s pozemky a v další verzi se skupinami. Hrůza a děs. Naštěstí to už je celkem za námi a prohlížeč V3 lze již používat. Vytvářet však pro takový program češtinu zjevně není možné. Existují dva hlavní zdroje - originální Second Life Viewer na  www.secondlife.com a FIrestorm na www.phoenixviewer.com

Všechny tyto prohlížeče mají svá pro a proti a tak si je můžete postupně vyzkoušet a vybrat si pro vás nejvhodnější. Všechny další prohlížeče jsou na stejných platformách.