Přeskočit navigaci.
Domů

Místa v SL pro Čechy a Slováky

Český a Slovenský svět sestává aktuálně z celkem 7 ostrovů:

Czechoslovakia (město Bohemia): Hlavní ostrov pro CZ a SK, kde je zpravidla nejvíce lidí. Ti se scházejí hlavně na Infobodu (je to historický název místa, občas se tomu říká i zatáčka), a ve dvou klubech - Plážový klub (někdy zvaný pouze Plážovka) a Nostic Gantleman Klub.

Centrem města je klasické české náměstí s historickými domy, kde jsou obchody, divadlo, lavičky, sochy a další. Na ostrově je též malé pískoviště, kde si můžete zkoušet stavění nebo si tam vybalit nakoupené zboží. Hned vedle pískoviště je hospoda a dále škola pro začátečníky.

Mumuland: Je tropický ostrov, kde jsou rozličné zájmy. Můžete si zde pronajmout pozemek na bydlení nebo klub. Aktuálně jsou zde kancelář a učebna Agentura Zájezdy.cz, kluby UNICORN a ENIGMA a mnoho individuálně pronajatých pozemků.

Czechoslovakia2: Ostrov je určen pro libovolné projekty. Pokud není využit jsou na něm hřiště na mnoho sportů, autodráha a pláž s vybavením.

Czechoslovakia3: Je ostrov určený hlavně na bydlení. Je to oáza klidu. Většina pozemků je pronajata, ale téměř vždy se najde i pozemek volný.

Educatica: Ostrov uznávané vzdělávací skupiny v SL v českém a slovenském jazyce. Pokud se potřebujete naučit více o stavění a scriptování, pak ostrov navštivte a staňte se členem skupiny. Dále skupina pořádá i vzdělávací akce pro RL.

Sin: Adult ostrov pronajímaný pro dospělé. Aktuálně je na něm jeden český adult klub. Na tento ostrov se dostanet pouze tehdy, když jste si u avatara ověřili věk.

CZ SK Colony: Je ostrov skupiny nadšenců, který navštěvují převážně Češi. Je zde Aquapark, Klub JUNGLE a další místa na zábavu a bydlení.

Zatáčka

Nedá mi to, abych nezareagovala na popis slavného to  místa Bohemie, legendární "zatáčky":-) V roce 2007 a počátku roku 2008, kdy Bohemia měla jen jeden sim , kde bylo náměstí, park a pískoviště + klub Xparadise, byla takzvanaá Zatáčka pouze zatáčkou, kde nebylso skutečně ale lautr nic, kromě landing pointu. Místem, které bylo zamýšlrno pro společné setkávání avatarů byla lípa uprostřed náměstí s okolo umístěnými lavičkami. Postupem času se však zřejmě z lenosti avatarů, kteří po přistání na landing pointu v zatáčce už byli líní kamkoli chodit vyvinulo postávání v zatáčce, kde se tito zívající a o ničem tlachající avataři časem začali cíleně srocovat a štosovat. Zřejmě v důsledku této situace se tehdejší vedení Bohemie rozhodlo udělat Infobod - místo se základními informacemi o Bohemii a SL ne na náměstí, ale v Zatáčce, tedy přímo pod nosem československým uživatelům, aby  se náhodou nepředřeli, kdyby se snad chtěli něco dovědět nebo se něco zeptat technické podopory  a nemuseli chodit taak daleko na náměstí. V důsledku toho se pak začaly objevovat názory, že celá Bohemie, jakože náměstí a park je zbytečná, že by úplně stačila zatáčka:-D A když tak do Bohemie přijdu docela tomu začínám i věřit:-D

a úplně doopravdy

 je to úplně jinak;) ale je fajn vědět, že z drobné technické záležitosti může vzniknout mýtus;)

Zuzo,

 .... a jak to teda se Zatáčkou je? To víš, já jsem jen pouhý návštěvník Bohemie, ale Ty jsi byla u zdroje, tak povídej:-))

A nebylo by nejjednoduší

A nebylo by nejjednoduší dát prostě land point přímo na náměstí nebo tam,kde by bylo místo pro setkávání avatarů nejlepší než pořád dokola řešit zatáčku?

Kamila Basevi

Kami:-)))

 No bylo, ale kdo pak bude do mrtva vysvětlovat, proč se to změnilo? :-)))) Jeden pokus tu již byl a setkal se s bouřlivým ohlasem:-))) 

Ano ten jeden pokus tu byl a

Ano ten jeden pokus tu byl a byl bourlivy nesouhlas  mit land point na namesti .i kdyz bych to tam mel byt . holt lemry line nechtely chodit par kroku  .)

 

navrhuji anketu  na teme chcete mit landpoint na namesti ?

Tome to byla ironie:-)))

Podívejme se na landpoint z jiného pohledu. Pokud se na Bohemii dělají jakékoliv změny, je potřeba:

1, obrnit se velkou trpělivostí

2, schovat doma veškeré sečné, bodné a střelné zbraně

3, upozornit domácí osazenstvo, že tak týden budete jako sud s prachem, než se vše srovná

Ale teď už vážně:-)))

Landpoint je běžné dávat na místa, která si určí vlastník simu. Chápu, že někteří návštěvníci mají problémy s pohybem na simu (ať už  slabým  výkonem PC, nebo připojením) a to bude nejspíše ten pravý důvod protestů. Tady by pomohlo mít nastavený domov v zatáčce či udělaný LM na oblíbené místo.

Odmítám nutit kohokoliv, aby se scházel tam, kde nechce. Proto anketa na téma landpointu mi přijde zbytečná:-)))