Přeskočit navigaci.
Domů

Co mám tady dělat?

Jsem tu nový a nevím co mám dělat. Tak tuhle otázku slýchám velmi často a i když jsou weby plné manuálů a rad, tak tuhle odpověď nikde nenajdete. Proto jsem se rozhodl sepsat tento článek. Pro lepší pochopení budu některé aspekty Secondlife (SL) srovnávat s reálným životem (RL)

Proč k této otázce vůbec dochází? Takto se ptají lidé, jenž vstupují do SL s přesvědčením, že jde o hru. Jsou zvyklí z klasických her na to, že jim program dává úkoly, které oni slepě plní a nenutí je tak přemýšlet nad tím co dělají a hlavně proč to dělají. Tito hráči pak zažívají zklamání. Zoufale pobíhají po světě SL, klikají na co se dá, sbírají věci zdarma, chvilku si hrají s postavičkou, ale pak už neví co dál. Přitom stačí málo, jen si uvědomit že SL není hra. Je to život. Druhý častý dotaz nováčků, který má zde své místo je: "Kde najdu práci". Tohle jsou zase lidé, kteří se někde dočetli, že je zde možnost vydělat si peníze a protože berou SL jako hru a mají zažité úspěchy z naprogramovaných her, tak si myslí že tady formou zábavy přijdou k nějaké hotovosti. Hromadně se hlásí na pracovním úřadě a později zažívají zklamání v tom směru, že se musí nejdřív něco naučit, než nějakou práci vůbec získají. A při tom stačí málo. Uvědomit si, že SL není hra. Co je tedy SL? Především život, jehož kapitoly nelze přeskakovat.

 

Mateřská školka

Založili jste právě úspěšně svého avatara a přihlásili jste se do SL? Překonali jste tak první nástrahy zrození a jste na pozici, kdy vkročíte do mateřské školky. V mateřské školce poznáváte poprvé co je komunita a zjišťujete jak se máte chovat, abyste mohli být součástí kolektivu. Budujete si svojí pozici. Na prvním dojmu záleží. Pokud jej pokazíte, už se té nálepky nezbavíte. Lidé se vám budou vyhýbat, odmítnou s vámi komunikovat a začnou se vám množit zákazy vstupů do jednotlivých regionů a nejspíš v SL nepřežijete. Přijdete na to, že si tu nemůžete dělat co chcete a přestane vás to bavit. Tohle je častý problém zvláště u teenagerů, kteří v SL nemají co dělat, protože SL je určeno lidem starším 18 let. Pro mladší je vyhrazená jiná část SL tzv. TeenGrid (podrobnosti hledejte na internetu). Takže první rada: "Pokud je vám méně než 18, chovejte se zdrženlivě, nepoužívejte voice a zbytečně na sebe neupozorňujte výstřednostmi." Na druhou stranu pokud si hned po vstupu získáte svým chováním a vystupováním přízeň starších avatarů, čeká vás raketový vzestup. Takový avatar se pak o vás postará, naučí vás plno důležitých věcí, věnuje vám základní vybavení a otevře vám cestu ke vstupu do kolektivu. Pak máte předpoklady na vybudování skvělé kariéry a přitom stačilo tak málo, pochopit že SL není hra a chovat se, tak jak je přípustné. Takže jste v mateřské školce. Z počátku je potřeba si osahat prostředí klienta a nastavit jej tak, aby vám bez problémů fungoval. Návody na toto i vše ostatní jsou všude možně na internetu, proto je zde nebudu uvádět. Pak se podíváte na svého avatara najdete způsob, kde jej lze upravit a trochu si s ním pohrajete. Poprvé se posadíte, poprvé prohodíte pár slov a získáte i nějakou věc do svého inventáře. Nyní můžete postoupit dál.
 

 

Základní škola

Jsou z vás prvňáčkové, kteří si doposud jen hráli a nyní vstupují do naprosto cizího světa, ve kterém je potřeba se učit. Nabídl vám někdo v první třídě základní školy lukrativní zaměstnání? Asi těžko a tak to neočekávejte ani zde. To co vás čeká, je několik týdnů až měsíců učení, budování vlastní identity a svého postavení ve společnosti. Začnete procházet obchody, navštěvovat kluby, komunikovat s lidmi, cestovat po světě a poznávat místa a možnosti světa SL. Stejně jako v první třídě, ani tady nepotřebujete peníze. Vše co byste mohli potřebovat najdete zdarma a je toho skutečně hodně. Hledejte tzv. freebie obchody, kde najdete vše od ponožek až po luxusní jachty. Ale nějaké kapesné si můžete dopřát. K tomuto účelu slouží campovací místa nebo výherní automaty. Naučíte se postavit první kostku na pískovišti a trochu si s ní pohrát. Začnete si třídit věci v inventáři a stylově přetvářet svého avatara. V této chvíli je stále ještě zbytečné hledat práci. Nic neumíte. Po dokončení základní školy můžete akorát jít dělat výkopy a to v SL skutečně nepotřebujeme. Takže je na snadě se podívat po nějaké střední škole.

 

Střední škola

Tady už byste stejně jako v reálném životě měli vědět, která oblast činnosti vás zajímá. Těch možností je skutečně hodně a zmíním aspoň nějaké. V každém případě by jste měli vycházet z toho co vás zajímá a baví v RL. Pro příklad mohu uvést několik profesí, které je možné provozovat: obchodník, stavař, scriptér, grafik, makléř, DJ, tanečnice, modelka, krejčí, klenotník, kadeřník a plno dalších jiných. Můžete si vymyslet vše co vás napadne. Můžete si otevřít fotoateliér, pizzerii, poradnu, turistickou kancelář nebo prostě co vás láká nebo je vaším nesplněným snem. Každý projekt má šanci na úspěch, záleží jen na vás. Ale je nutné počítat s jednou věcí. Buď do toho vložíte kapitál, nebo měsíce dřiny. Při nejlepším obojí. Ale začít vydělávat není jednoduché stejně jako v reálném životě. Po dokončení a střední školy víte co chcete dělat a máte základní dovednosti. Najděte si někoho ochotného ve své oboru a dál se učte. Jinak z toho nic nebude. Máte za sebou střední školu, něco umíte a víte co chcete. V této chvíli se můžete pustit do plného života. Začít pracovat a třeba i vydělávat. Můžete si pronajmout pozemek a vytvořit si tak v SL vlastní domov. Stává se z vás plnohodnotný avík ve světě SL. Ale můžete jít dál.
 

 

Vysoká škola

Je to vlastně prohlubování znalostí získaných na střední škole, detailní studium vybraného oboru a rozšiřování svých dovedností. Jen tak se můžete stát nejlepšími. V této fázi můžete povýšit svůj účet na prémiový. Koupit si vlastní ostrov a provozovat jej. Můžete se stát realitním makléřem nebo provozovat atrakce jenž přitáhnou lidi. Je to zase jen a jen na vás.

 

Teď je na čase se vrátit zpět k původní otázce. Co mám tedy dělat? Seznam se s prostředím, zkoumej, objevuj a chovej se tak jak chceš, aby tě lidé brali. Nezapomeň, že za avíky se skrývají lidé se všemi přednostmi i zápory. Urči si cíle, kterých chceš ve svém životě dosáhnout a jdi si naplnit své sny, na které v reálném životě nedosáhneš. Budeš překonávat hodně překážek ať už psychických nebo technických. Budeš válčit se svým reálným světem, který tě nemusí pochopit. Ale ty víš co chceš a víš že to nebude jednoduché. Tak vykroč a nehraj, ale PROŽIJ SVŮJ DRUHÝ ŽIVOT.

 

 

Mike

Second Life druhý život .Z akého dôvodu niekto ide sem ?? Možno ako ja že sa mu nepáči jeho RL pre rôzne zákazy príkazy pravidlá ustanovenia a ta podobne .Článok je 100% pravda má ale jednu chybu na kráse ktorá nieje o správnosti článku ale o jeho morálnych aspektoch . Ale nebudem chodiť okolo horúcej kaše .Ja a moje alter ego od začiatku bralo SL ako vyrtuálnu realitu nie ako hru .A ko človek ktorý che zažiť niečo fantastické v SL a odpútať sa a zrelaxovať očakávam že SL mi ponúkne niečo čo RL nie a to rýchlejšiu a ľahšiu cestu k úspechu ako v RL na čo by mi bol 2 svet s takím istým stresom povinnosťami a obmedzeniami . SL mi pripadá slobodný po stránke produkcie výroby a tvorby čohokolvek čo je v RL nemožné (príklad ,môžem mať dom v oblakoch lietať alebo vytvoriť behom jedinej sekundy hmotu z ničoho a vybudovať si tak miesto svojho pobytu môžem byťfantastická postavička ,antropomorfna býtosť (furry) mimozemšťan alebo kráľ svojej piramídy má to ale háčik tak ako v RL aj tu sa k tomu treba dopracovať samozrejme niektoré veci ktoré som menoval sú dosiahnutelné aj bez väčšej námahy ale čo ten postup mesiace až 1-3 roky čo si tu budem niečo budovať ja sa pítam ak by ste si vysnili svet svojich predstáv zaradili by ste si tam aj tu evolúciu alebo by ste hupli rovno do tej piramídy s dievčatamy čo vás budu ovievať .Toto je problém a dôvod prčo je v SL tak prázdno .Každý očakáva svoj 2 život jednoduchší ľahší a čo ho čaká ??? Dokonca ani vo svete ktorý je tak zvane nekonečne slobodný sú obmedzenia (čas a peniaze) teda 2 klúčove problémi ktoré RL obsahuje sa tomuto fantastickému svetu nepodarilo odbúrať ale to je len jedna vec čo mi leží v žalúdku .Druhou je neustála kontrola .V real life sa vám nestane že keď nezaplatíte za nájomne tak vás deložuju daju vam upozornenie a tak podobne ale nezoberú vám život že ??? To sa ale vašemu alter egu môže stať ľahšie než by ste si mysleli .Stačí kliknutie myšou a váš second LIfe skončil pre to lebo je centrálne riadený .Je pravda že každý má svoj SL svoj pozemok dom prácu ale podlieha centrále tak že je v podstae vezeň a svoj dom pozemok auto si nemôže doma uložiť na HDD .Mýslím tím že SL by mal byť modulovity softvérový sistém .Teda každý kdo by mal SL by mal naozaj SL svoj pozemok svoj dom a tak podobne .Pri výpadku centráli by nevypadol SL ale len časť ktorá mala výpadok hovorím o tom že každá parcela by bola autonómny secondlife s tým že ak by napríklad mal môj sused v Real živote Second Life a ja Secondlife a prepojili bz sme sa tak v našom svete bz boli len 2 parceli MOja a jeho a až po pridaní dalších bz sa proste utváralo viacero paralelních Second LIfe ako existuju samostatné LAN tak aj tu bz bola možnosť stať sa súčasťou celku .Prečo ale mám na niečo tvrdo drieť a nejakim pochibením alebo royhodnutím prídem o všetko ??? To nieje sloboda ale centralizovaná kontrolovaná vzrtuálna realita patriaca jednému vlastníkovy .Nech sa budete snažiť ako chcete SL nebude nikoho iného ako Linden Lab .

Alternativy

Něco podobného, co popisuješ, samozřejmě existuje. Na technologii SecondLife (resp. OpenSim) vznikla už řada různých gridů (map s regiony) a klidně si můžeš založit svůj vlastní a spojit se se sousedem a dalšími lidmi. Můžu jmenovat např. OpenSimGrid (osgrid), který přesně takhle funguje - místo Linden Lab je tam správce gridu, který se o grid technicky stará (protože někdo to dělat musí) a ty si klidně můžeš někde zařídit hosting na serveru, spustit tam vlastní region a zapojit se do osgridu. Nějaký společný správce tam ale být musí, jednak proto, že technicky musí někdo zapojovat regiony do gridu a taky proto, že nad regiony běží určité společné služby, třeba vyhledávání osob, pozemků a věcí.

 

A existují i další světy kromě SecondLife, které jsou také založené na stejné technologii (tj. připojíš se do nich normálním SL klientem), ale platí v nich jiná pravidla než u Lindenů, nebo v nich neplatí pravidla žádná.

 

Na výběr je toho bohužel hrozně moc. Proč bohužel? Protože komunita lidí, která má zájem o život ve virtuálním světě, se tak neskutečně tříští, takže sice existuje třeba 50 takovýchto gridů, ale na každém pak živoří pár set, někdy dokonce jen pár desítek lidí. 

 

Scalex Overton

usoPreviewPopup
 

Second Life není hra

Myslím, že součástí problému je to, že leckdo nejen že mluví o tom, že Second Life hraje, on ho jako hru bohužel chápe. Ve hře máte jako hráč připravené prostředí i úkoly. Velitel Vám řekne, kterou vesničku máte dobýt, které lidi vystřílet, ukáže který závod máte vyhrát a v jakém dopravním prostředku závodit. V menu na Vás křičí červený proužek, že už máte svého Simíka poslat na záchod nebo k ledničce.

 

Jenže Second Life nemá v názvu slovo Life jen z rozmaru. Tady není žádný kouzelný dědeček, který by hráči hned na začátku ukázal správnou cestu. Jako v reálu si člověk musí najít přátele, zjistit, co ho tu vůbec baví a co mu jde ( to nemusí být totéž, hehehe), a přesně jako v reálu trvá to sakra dlouhou dobu, než se prosadí. Pokud se prosazuje poctivou prací.

 

Takže pro všechny, co si myslí, že jakmile se něco hýbe na monitoru, je to hra: Second Life není hra. Nehrajte ho, žijte ho.

 

Ignor Vella

Vellas designer

Hmmm, už jsem pochopil, že

Hmmm, už jsem pochopil, že hláška "SL není hra a nikdo ti nebude zadávat questy" je tady něco jako univerzální odpověď na jakoukoli stížnost od nově příchozích - jo, souhlasím s tím, ale podle mě i jiné věci tohoto druhu (myslím webové multiplayery) v zásadě nejsou hry v pravém smyslu a strukturu mají podobnou. Já třeba hraju Eternal Lands - takový multiplayer z fantasy světa, tam sice hrstku jednoduchých questů máš, ale víceméně okrajově, spíš pro otrkání nováčků a seznámení se světem, dál už je to jen na tobě. Máš tam asi dvacet dovedností na výběr a záleží na tobě, kterou a jak moc rozvíjíš - boj, alchymie, magie, výroba zbraní aj. ... Je to celé samozřejmě daleko jednodušší než SL, je to spíš pro mládež - nemůžeš tam stavět lokace a baráky, vyrábět můžeš jen to, co je tam naprogramováno, žádná absolutní svoboda při výrobě jako v SL, ale v zásadě je to taky celé spíš na tobě a na dalších lidech, které tam poznáš. A vlastně všechny takovéhle multiplayery - v žádném, pokud vím, nebývá vyšlapaná cestička od úkolu k úkolu, to by nakonec byla i pěkná nuda, to se hodí spíš pro klasické pařby pro jednoho člověka. Takže podle mě se záležitosti tohohle druhu liší jen mírou svobody toho, co tam můžeš podnikat - a ta je zatím v SL zdaleka největší z toho, co jsem poznal...  

...

povinné čtení pro všechny nováčky,než vyřknou onu větu.... :)  přesně a trefně sepsáno!!!!:)

     Hezký! Potěšilo

     Hezký! Potěšilo mě, že už jsem se vyhrabal z mateřský do základky - no, sem tam nějaké to tykadýlko už vystrkuju aj do střední...:-D

     Ale nezdůrazňoval bych tolik ten přístup typu "je tu fůra překážek, není to žádná legrace" - protože to legrace je, náramně skvělá věc a to je to hlavní, co by měl každý čerstvý nováček poznat. Zapojit se tu dá hned od začátku do fůry věcí, při trošce jen ELEMENTÁRNÍHO zájmu o cokoli není problém najít aspoň pár spřízněných duší a když zrovna není do čeho píchnout, tak jenom obcházení a prohlížení všech těch krásných lokací je záležitost na celý lidský život. A i když se potom začnu učit třeba zápasit s GIMPem, kterej KÚÚÚRVA UŽ ZASE DĚLÁ NĚCO ÚPLNĚ JINÝHO, NEŽ PO NĚM CHCI, HAJZL JEDEN, stejně je to skvělá věc. Nechci mít pocit, že s něčím válčím, co by to pak bylo za život? First nebo Second...:-)

..............................................0

OMG,ja s tim moc nesouhlasim podle me asi 75% avataru se nedokaze dostat do 3 stupne (stredni skoly). to se vam dobre kafta Tisore a NancySween.Kdyz uz jste velky zvirata v czechSLv tom clanku je to vsechno v pohode musis tohle memel bys tamto ale ve skucecnosti je 0to m0nohem tezsi (mnohem mnohem) tezsi

 

Naprostý souhlas

Naprosto s tebou souhlasím, 75% avatarů se na střední nedostane. Jen jsi zapomněl napsat, že půlka se tam dostat ani nechce. Myslím, že je to ale statistika čistě česká.

Taky souhlasím s tím, že se to Tirsorovi kafrá, když je velký zvíře. On je totiž nejen vcelku šikovnej, ale i chytrej a slušnej. To a další věci mu v kafrání o čemkoliv hodně pomohou ;) Nancy zmiňuješ asi omylem, za prvé nevidím souvislost s článkem za druhý není velký zvíře, ale velkej tragét.

Jinak sám vím, že jak píšeš, je to mnohdy mnohem težší, než píše Tirsor, hlavně to zabere mnohem víc času, takže zatímco zde přečteš střední školu za minutu, v SL na ní děláš pár měsíců/let. I tak je ale todle komplexní článek, kam i já, stejně jako mnozí další budu rád odkazovat všechny "hráče", kteří se budou ptát, co kde dělat.

Osobně znám minimálně dvacet (spíše víc) lidí, kteří s většími či menšími problémy dosahují v SL střední i vejšky. A víš jak se tam dostaly? No třeba takovej Tirsor, Shiny, fanda, Scalex? Sám nevím, jinak bych je následoval, ale jedno vím. Když přišli do SL a potkali prvního avatara, nezeptali se: Máš prachy?, Kde najdu práci??, Co se tu dá dělat???. Zeptali se: Jak se máš? Zkuste o tom přemýšlet ;)

Ještě bych rád řekl, že Tirsor tady v poslední době publikuje samou kvalitu, jen tak dále ;)

Kojot Birman

Sám jsi tragéd (nebo tragét) :-D

Už z toho jednoduchýho důvodu, že skvělej Tirsonkův článek hanobíš urážkami někoho, kohokoliv. Já se necítím být žádným zvířetem, ani celebritou, ale svojí nějakou určitou pozici si buduju a to přesně podle svých představ. Dělám si tady to co uznám za vhodný. Jednou si někde psal že ti lidi (avataři) občas říkají, že máš tiskovou chybu ve jménu. Já si to nikdy nemyslela, ale časy se mění. Tak prosím tě, ty Ko.ote, neber si mne do huby :-) Děkuji za pochopení a kladné vyřízení :-)                                                             Nancy :-)

Já si tě Nancy do huby

Já si tě Nancy do huby neberu, ač jsem Kojot a občas koušu ;) Že jsi tragéd je myšleno, ne že jsi blbka, ale že děláš tragédii například ze známého banánu. Pokud jsi pochopila slovo tragéd jakkoliv jinak, než jako narážku na tvojí citlivost vůči hloupostem, pak se ti opravdu omlouvám, zvolil jsem asi špatný slovosled...

Kojot Birman

Ty slovosledy ......

No ty slovosledy ti nějak nejdou. Necítím se být blbka stejě jako ty se necejtíš bejt kojotem s "k" za prvním "o", i když možná .....  Co se týká banána, nejde o banána, jde o symboliku. Myslím že celkově dost kvalitní diskuze kterou vyvolal (zúčastnilo se jí pár opravdu neblbců) tu měla svoje opodstatnění. A jestliže se mi něco nelíbí a není mi to jedno, pak prostě o tom napíšu, mám na to právo. Myslím že blbec je ten kdo nad vším mávne rukou a je mu to jedno a jen hloupě uráží a kope okolo sebe za to, že má někdo názor. A do huby sis mne vzal, naprosto útočně a bezdůvodně.   Tak prosím, nech si ty urážky, nevšímej si mne a já si budu nevšímat tebe, ostatně do teď jsi mi za povšimnutí ani  nestál.

                                                                                                                                       Nancy :-)

Asi nejdou no. Nicméně jak

Asi nejdou no. Nicméně jak říkám, pokud to vidíš jako urážku věř (a nebo nevěř) nebylo to tak myšleno. V životě jsem tě potkal asi dvakrát, takže urážet tě to ne.

Mě jen přišlo, že dotyčný srovnává tebe do velkej zvířat na základě toho, že jsi všude. Proto jsem chtěl poukázat, naznačit, lehce upozornit na kauzu "banán". Pokud tě to rozčiluje, nebo tě rozčiluje slovo tragéd, pak ještě jednou se omlouvám. Příště vedle tohoto slova vypíši v závorce význam. Slunce v duši ;)

Kojot Birman

PS.: už se omlouvat potřetí nebudu, nakonec pokud stále nechápeš, že jsi to blbě pochopila, pak to nepochopíš ;)

pro Kojota naposledy :-D

 Je s podivem, že jsem všude, když jsi mne potkal sotva 2x . Někdy je dobrý si přečíst co píšu, protože ten slovosled není  nedůležitý :-D                                

                                                                                                                      Nancy :-)

Pro Nancy naposledy

Nancy, někdy je dobrý si přečíst to zdánlivě nesmyslné víckrát. Pak se může zjistit, že chyba nevznikla při psaní, ale až při čtení. Jsi skutečně všude, v tom jsi skutečně velké zvíře. A když vidím tu pravidelnou tapetáž všech diskuzí těmi nej snímky toho nej avíka... přesně vím i druh. Ale chápu, kšeft je kšeft.

 

Tirsor mi potvrzuje, že když chci sem někdy něco napsat, stačí počkat, on to někdo napíše za me. Díky! Platí to i pro některé reakce pod článkem.

OMG...:-)

Milý neznámý. Asi ti moc nerozumím, nebo snad ano? Podle tebe by asi měly věci fungovat tak, že všichni mají stejný nárok umět všechno a to nejspíš co nejdříve. Ale ono to tak (naštěstí) nefunguje...a fungovat nikdy nemůže. Pravdou je ale to, že všichni mají stejné právo si vyzkoušet, jak je sakra těžké něčeho dosáhnout. Tedy, pokud o to vůbec stojí. Zmiňuješ Tirsora a NancySweet...znám je, ale nevšiml jsem si, že by šlo o nějaká velká zvířata. Každý z nich si "jen dělá to své". Tirsorův příspěvek do blogu se mi moc líbí. Tirsore, díky. Pokud milý neznámý vydržíš, třeba ti také jednou dojde, co tam je psáno. Ten příspěvek by se měl stát (a věřím, že i stane) součástí toho, co si každý může najít v odkazech "Návody a rady". Dokonce bych ho tam já osobně umístil snad i na první místo...aby ho nikdo neminul.

Máš pravdu, žádná zvířata :-)

 Naprosto s tebou souhlasím. Ten kdo v téhle části neumí skoro všechno od každýho řemesla, pak jako by byl méněcenej. Několikrát jsem zaznemenala narážky na to, že si někdo koupil dům místo aby si ho postavil, nebo že má někdo klub z xstreet. No a co? Někoho to baví postavit si to sám, někoho zase baví jít nakupovat a pak si to poskládat podle své fantazie. Myslím že právě proto tady finguje ekonomika, protože se tady čile obchoduje :-) Kdyby každej jen všechno vyráběl, kdo by to pak kupoval že :-D Já nejsem ani zvíře, ani celebrita z jednoho důvodu, já skoro nic neumím :-) Posháním si spousty věcí zadarmo, něco i koupím, a pak si pohraju, poskládám si to a mám z toho radost. Postavím pláž a většinou sem ráda, když tam až tak moc avíků nechodí, protože sebou plácnu do sítě mezi palmy, poslouchám příboj, skvělou hudbu z http://radiogothic.net a je mi fajn. A ani malinko mi neva, že si neumím ušít vlastní tričko a nebo lepit cihlu k cihle :-D   

                                                                                         Nancy :-)

 

Nedokáže nebo nechce?

Npo a já zase nesouhlasím s tebou. Dostat se do oné "střední školy" může naprosto každý, kdo CHCE a kdo je ochoten pro to něco udělat. Ale stejně jako ve škole nestačí jen sedět a koukat z okna, tak i v SL musí člověk trochu studovat, trochu poslouchat paní učitelku, chodit do laborky dělat pokusy - a pak se na tu úroveň dostane, ani nebude vědět jak. Tirsor a Nancy nebyli velká zvířata v SL od počátku, taky kdysi začínali v mateřince a tam, kde jsou teď, se postupně propracovávali (a nějaký ten měsíc jim to trvalo). 

 

Ten článek je naprosto přesný a můžu ti říct, že stejně jako v reálu se v SL nejdál dostanou lidé, kteří mají snahu se někam posunout. Kteří aktivně chtějí něco dělat.

 

Ale pozor, krásné je to, že stejně jako v reálném světě, ani tady nic takového dělat nemusíš. Třeba ti "základní vzdělání" stačí, nechceš podnikat ani nic budovat a vyrábět a chceš se jen bavit. Nevadí, můžeš být pouhý konzument a užívat si toho, co v SL vyrobili ostatní. Chodit na různé atrakce, tancovat v klubech a tak... vždyť stavět něco v SL nebo být v něm zaměstnaný, to přece není žádná povinnost. To je jen pro toho, kdo to dělat chce.

 

Scalex Overton

Konečně se taky jednou sejdeme strejdo Scalexi ;-)

Nenapadnutelné :-D  (Koukej mi to někdy oplatit) :-D                          Nancy :-)

...že já vůbec něco píšu.

Tak kdo z nás je, Scalexi, koho tiskový mluvčí?

Vynikající

Fakt perfektně napsaný článek.

<Julius Spargel>

Tak tohle je přímo exkurze :-)

Tirsonku, napsal jsi to přímo úžasně. I když je to psáno pro nováčky, donutilo mne to zavzpomínat na svoje začátky v SL a občas, tak trošku jsem se poznala :-D Pamatuji, jak jsem poprvé ve Valutě v Angelu (taneční klub), kam mne přivedla již zkušenná kamarádka nemohla pochopit jak se roztancovat, jak mne to rozčílilo, že mi nikdo nedokáže tu věc vysvětli a kamardka, která už v ten okamžik litovala že mne do SL přitáhla si to slízla, když jsem do local chatu vykřikla že jí teda mooc děkuju jak mi dobře radí :-D Nechápala jsem, proč jako mám Kate Petlyakov klikat na zadeček (když byla v pohybu a vy to neumíte s kamerou, lagy nevyjímaje) a vlastně Kate mne zachránila, když mi poslala pozvánku k tanci :-D Prostě neměla jsem to jednoduchý, protože podobný hry jsem nikdy nehrála. Moje jediná velká výhoda byla umění googlovat a tak jsem se pomalu prokousávala až k tý mojí pláži :-D  A chci moc poděkovat všem, kdo se mnou měli tolik trpělivosti :-) BellC Byk, Juliett Zapatero, alluska Inglewood a spousta dalších.

 

Díky vám za pomoc :-)                                                                  Nancy :-)

 

Fakt dobrý..!!!

Skoro jako bych to napsala já... (to byl vtip...) !

 

Mělo by se zřídit nějaký SL imigrační úřad a každý příchozí avík by tohle musel číst nahlas přes Voice. Pak pokud by odpověděl na otázku: 'Rozuměl jsi tomu,co jsi četl?' odpověděl: 'Ano ctihodnosti!', tak by byl vpuštěn do Bohemky.

 

 A pokud by tomu skutečně porozuměl, tak by asi nevadila ani nezletilost...

 

Fakt moc hezky napsáno, jednička s hvězdičkou...   .-)

 

Momo Seriman

.-)

Super!

Náááádherný článek, naprosto souhlasím s každým slovem. Teď ještě, aby si ho přečetli i nováčci, hehehehehehehehehehehehehehe.

 

Ignor Vella

Velmi efektivní paralela a

Velmi efektivní paralela a nutné čtení pro všechny začínající druhoživoťáky. Dokonce tak dobrý, že jsem odkaz na tento článek hned přidal na Virtual! Magazine do dokumentu Co to vlastně je Second Life. Díky Tirsore

 

--[ Shiny Iceberg ]--