Přeskočit navigaci.
Domů

Cimrmanské čtvrtky v LF

Nebojte se. Nenaporcovali jsme Járu Cimrmana na čtyři kusy. Termín "Cimrmanské čtvrtky" znamená, že počínaje tímto čtvrtkem se v klubu LA FABRIQUE na Educatice budete postupně setkávat se všemi patnácti hrami divadla Járy Cimrmana (výjimku tvoří šestnáctá hra - Domácí zabíjačka - která byla před mnoha lety stažena z repertoáru divadla).

Čtvrtek co čtvrtek ve 20:30 se na streamu klubu LA FABRIQUE rozezní jedna z her Járy Cimrmana, a to v plném znění, včetně úvodního odborného semináře. V interiéru klubu navíc najdete fotografie z dané hry, abyste si dění na jevišti mohli lépe představit, a chybět nebudou ani perličky, týkající se dané hry, například informace o tom, jak musela která hra být v dobách komunistické totality pozměněna, protože se například soudruhům nelíbila postava nepříliš bystrého policisty. V chatu se pak také budou objevovat vysvětlivky k některým částem hry, které bez obrazu nejsou příliš srozumitelné.

Začínáme tento čtvrtek 10.5.2012 ve 20:30 a to nejstarší hrou Divadla Járy Cimrmana nazvanou AKT. Je z roku 1967 a setkáte se v ní se sexuologem MUDr. Turnovským, kterého zajímají rozpíčky a fenomén manželské nevěry, malířem Žílou, který nedokázal malovat akty, protože to vždy skončilo techtlemi-mechtlemi s modelkou Žílovou, učitelem Píchou, kterého znepokojují dospívající žákyně, kšeftmanem Sírou, který sežene cement, krytinu i parcelu u trati, dozvíte se, od čeho má MUDr. Turnovský na zadnici kruhový obtisk a také to, co se učiteli Píchovi stane, když ho něco dojme. K tomu všemu zazní i informace o vztahu Járy Cimrmana ke zvířatům nebo o jeho dílu výtvarném a dramatickém. A netřeba dodávat, že to všechno bude náramná legrace.

Doporučujeme přijít včas. Empirickými pokusy bylo zjištěno, že když posluchač přijde před začátkem představení a odejde po konci představení, je jeho zážitek mnohem lepší, než když dorází v půlce a neví, která bije.

Na vaši návštěvu našeho klubu LA FABRIQUE se těší jeho provozovatelé

   Momo Seriman a Scalex Overton

Vyšetřování ztráty třídní knihy

Cimrman opět zavítá do LA FABRIQUE, kde ve streamu zazní divadelní hra Vyšetřování ztráty třídní knihy. Dnes, ve čtvrtek 17.5. od 20:30 do cca 22:00. Před a po představení bude hrát příjemná muzika.

Takže přijďte a dozvíte se, jak říkali panu učiteli lonští oktáváni, jak se třída učí, co roste na poli na jaře, kde se ztrácejí čepice, kdo přinese z domova vlastní semeno, kam chce pořád chodit Veškrna a kde je na exkurzi třída 7.B. A budeme-li mít štěstí, třeba se najde i ta ztracená třídní kniha... možná...

Pozdě jsem přišel...

Byl jsem dneska déle v práci...a jak by řekl Scalex...ucho se mi utrhlo. Takže teď jsem rád, že jsem doma a snad Cimrmany stihnu za týden.