Přeskočit navigaci.
Domů

České město v Second Life

Pro všechny česky a slovensky hovořící obyvatele Second Life máme dobrou zprávu. Podařilo se nám propojit nejšikovnější Čechy v Second Life a sestavit základ realizačního týmu, který pro československou komunitu vytvoří první československé virtuální město.

Nejen že vytvořené město architektonicky odpovídá českému a slovenskému stylu a nese hrdý název Bohemia, ale hlavně jeho oficiálním jazykem je čeština a slovenština. Je v něm možné komunikovat česky a slovensky s prodavači v obchodech, s kamarády v baru, se zaměstnavateli v pracovní agentuře a např. i s pracovníky informačního centra, kteří vám pomohou v nesnázích. Pobyt ve městě a na akcích pořádaných městem je bezplatný a můžete zde získat velké množství doplňků pro vašeho avatara a to opět zcela zdarma.

Přímý odkaz na první virtuální československé město s názvem BOHEMIA je zde. Klikněte na tlačítko "teleport now" pro teleport do města Bohemia

Nabídka pro firmy

Nechceme si namlouvat, že chod města zajistí pouze naše nadšení a odhodlání tvrdě pracovat. Je nám jasné, že bez podpory reálných firem nemůže být chod a rozvoj prvního československého města dlouhodobě udržitelný. Má-li tedy vaše společnost chuť tento projekt podpořit a chce-li využít přízně rapidně rostoucí československé komunity, prosím kontaktujte nás pro domluvení detailů. Kromě propagace v samotném Second Life a na portále www.secondlife.cz budeme vaší společnost uvádět i v připravovaných článcích, reportážích apod. Proč by zrovna vaše firma nemohla být jedna z prvních českých firem v Second Life a nestanula tak po boku firem jako IBM, DELL, Reuters Group, Toyota, Mazda a další, kteří Second Life ve svém podnikání již využívají? Přehled československých partnerů města je zde.

bohemia

Ten přímý odkaz do bohemia nefunguje.. 

Opraveno.

Díky za info.

 Kde je ten správný

 Kde je ten správný odkaz? 

 Přímý odkaz na první

 Přímý odkaz na první virtuální československé město s názvem BOHEMIA je zde.  Otevře se mapa a tam klikněte na tlačítko "teleport now" pro teleport do města Bohemia

Pomoc

ahoj existuje čeština do teto hry?ja neumim anglicky skoro ani slovo..... predem moc dekuji :-))

Pomoc neznámému...

Asi ti pomoženo nebude. Čeština pro poslední verze SL klienta neexistuje. A dobrá rada...nespoléhej na češtinu. Používej klienta v jazyce anglickém. Mimo regiony CS komunit se stejně jinak nedomluvíš. A bez poznání lidí ve světě a poznání cizokrajních míst, jako bys do SL nikdy nevstoupil.

otázka (nepotrebná )

Dobrý deň . chcel by som vedieť niečo , vedľa landu czcechoslovakia vznikol nový land . Dlho som tu nebol a chcel by som o tom niečo vedieť , kdo ho tam dal a posledné všimol som si na ňom niaký kruh "Pegasus Alternal Stargate" čo to je ? môže mi niekdo povedať ?

Pegasus Alternal Stargate je

Pegasus Alternal Stargate je hvězdná brána kterou se lze teleportovat k dalsí bráně pomocí kodu

/d A NAZEV LANDU KDE JE BRANA NAPR. /d sgc     poté brána začne vytáčet a poté kliknete na to modré co se zjevý a na mapě stisknete TELEPORT

 

 

nomk Coberts

 

 

pls

 Prosím kto mi poradí ako si nastavím mesto Bohemia ako domov......

Domove líbezný... .-)

   V klientu na horní liště klikneš na "World". Rozbalí se menu a tam máš na výběr."Create Landmark Here" ti vytvoří LM toho místa kde zrovna stojíš. Tento LM když si ho potvrdíš jako uložit, tak pak se ti automaticky uloží do Inventáře do složky "Landmark".

Druhá možnost, ta na kterou se ptáš, je hned v tom samém menu  jako "Set Home to Here". Pokud tuto volbu potvrdíš tak to místo kde stojíš bude tvůj "domov". Pak ti stačí opět ve stejném menu vybrat volbu "Teleport Home" nebo použít klávesovou zkratku "Ctrl-Shift-H" a budeš teleportován "domů". 

  Pokud v klintu v dolní liště zvolíš nabídku "Map" a budeš na "domácím" simu tak to tvoje místo bude označeno symbolem domečku. Jinak pro návrat domů můžeš pokud máš otevřenou mapu použít tlačítko vpravo nahoře "Go Home".
 
Víc nevím.
:-)

Jak se ubytovat

Ahoj,

jak se mohu ubytovat v Bohemii?

http://druhyzivot.cz/pozemky-

SECOND LIFE

Dobry den. Nejde se me prihlasit na sl. instalovala jsem ho trikrat znova a nic.

Pise mi to: Login error, Second Life cannot be accessed from this computer. Please contact support@secondlife.com.

Pomozte mi prosim. SL jsem zkousela na notebooku a to same.Prosim piste na   danielsaf@dablik.cz

registrace

Dobrý den,

měla bych dotaz. Je možné se do SL přihlásit i přes jinou stránku než přes https://join.secondlife.com/?lang=en-US ?

I po vyplnění všech údajů nedojde k registraci:o(

Day

Je opravdu nutné zadávat své reálné jméno a příjmení? Musíme udávat jak chceme platit? Odkolika let se může do SL registrovat? Jak si mohu být jistá tím, co všechno je zadarmo a za co se už platí?

Odpovědi na otázky

Není nutné zadávat své reálné jméno a příjmení a nemusíš ani udávat platební údaje (pokud se nehlásíš jako dítě do TeenGridu). Registrace to SL je povolená od 18 let. Jistá si můžeš být v tom, že pokud by něco stálo peníze (ať už lindeny nebo RL peníze), Second Life ti to řekne předem. Nikdo ti nestrhne peníze za něco, co sis sama neodsouhlasila.

 

--[ Shiny Iceberg ]--

Registrácia

Prosím o radu. Nejde mi zaregistrovať sa.. Po vyplnení všetkých údajov odkliknem a nič. Podľa návodu by malo byť v spodnej časti "registráčného listu" okienko na zakliknutie súhlasu s pravidlami. Ja to tam nemám. Nie je problém v tom? Neupozorňuje ma na žiadnu chybu.

nejde

Ahoj všem sem asi uplne blba ale nejde mi to zpustit a kdyz jo tak to chce cislo ucta a takovy veci...muzete mi poradit jak to zpustim tou zakladni verzi co je zdarma dekuji vsem za opoved:))

Nemáme křišťálovou kouli

Teenko, uvědom si, že nevidíme na tvůj počítač a nemám křišťálovou kouli, abychom si to vyvěštili. Musíš svůj problém popsat pořádně. Co přesně jsi nainstalovala, co ti nejde spustit, jakto že to občas jde a občas ne, co přesně to píše a podobně. Ideální bude, když si tady na tomhle webu projedeš postupně návody v sekci "JAK ZAČÍT" a napíšeš, kdy přesně se ti to zachovalo jinak než v tom návodu.

 

Klientský program SecondLife po tobě rozhodně v žádném případě nechce žádné zadávání čísla účtu.

 

Scalex Overton

nemozna...

Ja jsem na toto dost nesikovna,takze potrebuju hrozne moc pomoct.tak zaprve:moc sem (asi) nepochopila navod,takze to asi delAM spatne.nevim jak mam nainstalovat(spustit) tu hru tak celkove.i cestinu sem si stahla,ale porad nevim jak se mam dostat DO TE HRY.diky moc.urcite jeste naapisu 

hru?

Rikas hru, ale pravdepodobne myslis Second Life ze? Mrkni na nejaky videa a precti si uvodni odstavec na hlavni strance, nez sem vubec polezes :))

...v reálnom živote, sa

...v reálnom živote, sa každý "frajer" tvári, že život je pre neho hra....tu keď niekto napíše že toto je hra, už je ukameňovaný.."ježíííš ako si to mohol dovoliiit, ved to je predsa život"..a už krútia neko chvostíkmy a kývu mačko-ušami....pozoruhodné..ak sa spýtam skalného fanúšika warcraftu online, tiež mi povie že tá hra je pre ňeho život...ak sa to isté spýtam fanúšika trebárs Counter Strikea, pviem mi že to nieje hra, ale jeho život. ....Všetko je len o tom, na čom je daná osoba závislá.  Hold, ak je niekto závislý na SL, je to pre neho život:).....inak je to stále len hra (možno hra na život)..ale len hra:)...a teraz ma ukamenujte.  

Xonfor

Nehrú Nehrú

Není to hra, spíš se pro to hodí název platforma - pro někoho je to platforma herní, někdo může SL využívat k presentaci svého umění (fotografie, obrazy, hudba), někdo si tu léčí komplexy, někdo to tu využívá k podnikání, někdo k výuce... to jsou věci, které Counter Strike nebo WoW nenabízí (tedy až na to léčení komplexů... tam úplně vidím ty desetileté geeky jak řvou do voice chatu "nakopu ti prdel" a mají pak z toho dva dny radost). 

 

Podstatné je, že ve skutečných hrách všichni zúčastnění lidé podnikají "role playing", tedy vystupují za určitou postavu. To samozřejmě mohou i v SL. Jenže pak je v SL hodně lidí, kteří žádnou roli nehrajou a jsou tu opravdu za sebe, se všemi emocemi. A stejně, jako bych se měl slušně chovat v reálu, bych se k nim měl slušně chovat i v SL. SL není nic jiného, než nadstavba mailu a telefonu. 

 

Nejvíc konfliktů v SL vzniká právě z rozporu mezi tím, jak to tu vnímají roleplayeři a jak to vnímají ti, co tu jsou za sebe. Protože jejich zdejší životní filosofie je totálně odlišná. Je to vidět třeba i na vztazích. Ten první tu bere vztah jako hru. "Vždyť jsme jen namalovaní pajduláci. Dneska se seznámíme, zítra vlezeme na erotické posebally, pozítří tu uděláme svatbu, popozítří sorry, to už tu mám jinou babu." Ten druhý do toho jde se skutečnými city. Seznámí se s někým, snaží se ho poznat. Tráví spolu dlouhý čas a povídají si, jako kdyby seděli vedle sebe. Fyzicky se nikdy neviděli, ale je "kus masa" tak podstatný, když to hlavní se skrývá v duši? Já jsem svoji RL ženu poznal přes internet, dlouho jsme si jen mailovali a SMSkovali. A byli do sebe zamilovaní už v té době. Až po několika měsících jsme se poprvé setkali a to už se na našem vztahu nic nezměnilo, protože jsme už předem věděli, že chceme být spolu. Letos to bylo jedenáct let, co spolu jsme.  Pro mě je to jasný důkaz, že láska na dálku existuje, že je možné se vážně zamilovat i bez toho, aby se dva lidé fyzicky potkali.

 

Scalex Overton

Tak nějak :)

Myslím, že jsi to Scalexi přesně, až docela romanticky vystihnul. Tady fakt nejde o nějaký slovíčkaření, ale o pocity. Já jsem toho docela příkladem. Nikdy jsem hry nehrála, ani mne nebavily, spíš mne nervovaly. Do SL jsem nechtěla a skoro rok jsem byla ukecávána abych sem vlezla. Být to hra, už tady dávno nejsem. SL je pro mne další jedna část mojeho života. A to bez toho, že bych tím nějak okrádala svůj RL život. Je to, jako bych chodila do zvláštního a zajímavýho kroužku, ve kterém mám kamarády, aj nějaký ty lásky.    

                                                                                                                         Nancy :-)

cestina

 vsetko mi ide ok, ale celu hru mam v anglictine, aj som nainstalovala cestinu no nic sa nezmenilo........poradi mi niekto?

re: cestina

tak pro začátek nám vysvělti, co to znamená "celu hru mám v anglictine"? znamená to, že na tebe češi mluví česky, angličani anglicky, američani americky, a brazilci brazilsky? pak to není chyba, ale vlastnost, tak to má být a ne jinak. 

pokud se dotaz opravu týká pouze klienta (Viewer) SL, který je v tuto chvíli ve verzi 1.22 a pro kterého je čeština určena, začni návodem tady. vezmi návod, podle kterého postupuješ, zkontroluj, že opravdu děláš všechny krok tak, jak je popsáno a to včetně závěru, kdy přepneš na češtinu, vypneš a znovu zapneš klienta. opravdu ti ani potom čeština nefunguje?

teleport

Pomozte mi prosim

kusam vsetko mozne, klikam aj na TELEPORT do Bohemie ale vobec to nereaguje...

neviete co s tym?

PROBLÉM TELEPORTOVAT SE DO bOHEMIA CITY

Dobrý den.

Rád bych se chtěl dostat do virtuálního města Bohemia, ale teleport nefunguje. Rád bych věděl co mám udělat. Děkuji za odpověď

Lukasi, dobrý den...

Ty jsi patrně stále ještě na úvodním orientačním ostrově...nebo se pletu? Pokud tam jsi, tak zas tak moc nespěchej. Projdi si ho; vyzkoušej si všechny úkoly, které tam jsou; osahej, co se osahat dá; pober, co se pobrat pro tvého avatara dá... Nakonec se do Bohemie dostaneš...tomu věř (třeba, když se podíváš na této straně výše - Město Bohemia - třetí odstaveček v textu...). Máš ještě určitě před sebou nějaký ten kus života (i toho virtuálního) a tak by bylo zbytečné něco uspěchat...

pro AlicaGGG

...a kde se na onom světě právě nacházíš?

ja som este len na

ja som este len na zaciatku...tam kde ma to dalo samo :)

znovu pro AliciGGG

Těch cest je více...ale, když už jsi na této stránce, zkus se podívat nahoru...třetí malý odstaveček a tam při spuštěném klientovi odkaz ZDE....ale doporučuji ti nejdříve si ten první region projít...osahat vše, co jde...pobrat věci, které by tě mohly v budoucnu zajímat...zkusit si upravit vzhled, abys nebyla jako z běžícího pásu...a pak se teprve vydej směrem - město Bohemia.

diky...vzhlad som si uz

diky...vzhlad som si uz zmenila ako-tak :) a este teda skusim poskusat ostatne veci, len ked som sa nemohla teleportnut do Beohemie ani podla navodu tak som radsej napisala sem :)

nejde to

poradí mi prosím niekto???????   už som registrovaná 12 týždňov a stále sa neviem dostať do mesta. vždy sa dostanem po mapku a ked kliknem na teleport nov, tak mi vyhadzuje, že to nejde. ale ja som už skúšala všetko možné. a nič. ak by mi to vedel vysvetliť niekto krok za krokom, bola by som veľmi rada. niekde robím chybu a neviem kde. tu je aj môj mail: Carmelia333@azet.sk

teleport

Pokud jsi stále na prvním místě, kam ses dostala hned po prvním přihlášení a nidky jsi se nikam jinam neteleportovala, přečti si tento návod:

http://secondlife.cz/navod-jak-do-mesta-bohemia

 

Pokud jsi se někam v rámci SL teleportovala bez problémů a nejde ti to jen do města, napiš sem to "něco, co ti to vyhazuje". Tam je totiž napsáno, proč ti to nejde, a je to to nejdůležitější, co může vést k vyřešení tvého problému.

 

teleport

ja som sa ešte nikam neteleportovala. dakujem, ale ten navod som čitala x krat. proste neviem, jak sa tam dostat. okrem toho návod  mi vieš poradiť niečo slovami, myslím napísať sem

Zapomeň na klikání na

Zapomeň na klikání na mapu, otevři si ve spodní nabídce SEARCH (máš-li češtinu Hledat), tam klikni na PLACES (místa), do vyhledávacího okénka napiš Bohemia a vyhledá ti to asi několik odkazů.Ty klikni na TELEPORT tlačítko,které je pod obrázkem,a jsi v Bohemii.

Milý anonyme,

jistě svoje rady myslíš dobře, bohužel, děláš to špatně. v Search se nenajde na slovo Bohemia měsot Bohemia jako první, pokdu tedy chceš radit někomu, prosím, nejdřív se přesvědč o tom, že víš, co děláš.Tohle je docela zavádějící rada.

 

 

 

 

dakujem

i toto som čítala 2 krát. vyzerá to oveľa jednoduchšie, ale ja neviem nájsť tú spodnú ponuku. prosím, poradíš mi, kde ju nájdem?

Carmelie

Návod uvedený zde anonyem ti bohužel nepomůže. Je nezbytně nutné si přečíst ten návod, na který odkazuju.

Pokud jsi se ještě nikdy nikam neteleportovala, nemůžeš se teleportovat nikam ani z mapy, ani ze Search. Prostě se musíš teleportovat jen na taková místa, která jsou ti nabízena na tom prvním místě. Případně tě může někdo teleportovat, když mu napíšeš IM. Ale to by opět předpokládalao přečíst si nějaký návod nebo se naučit základní dovednosti tam, kde jsi. Jeslti na tohle nestačíčš, nejsem si jistá, že zvládneš další pobyt v Second Life. SL není "hra" ve které dostaneš návod na to, co máš dělat, je to virtuální svět, ve kterém se musíš pohybovat samostatně.

Větě "okrem toho návod mi vieš poradiť niečo slovami, myslím napísať sem" asi nerozumím¨. návod je napsaný slovami a dokonce i obrázkami, já osobně to jednodušeji neumím. Pokud budeš postupovat podle návodu krok za krokem, tak se dostaneš do města. Jesltiže je něco jinak, než v návodu, napiš sem co se liší od návodu, co je kde jinak, nebo co ze zkoušeného postupu ti negunguje a jak to funguje jinak.

Jinak to prostě nepůjde, nejde ti naservírovat nějaké řešení až pod nos, bez tvojí práce a snahy, z toho prostého důvodu, že jednodušší řešení není.

Jen tak BTW k těm návodům

Jen tak BTW k těm návodům - některé videonávody pro začátečníky by pravděpodobně potřebovaly aktualizovat, hádám (dle selského rozumu), že jsou pro starší a trochu odlišné verze klienta. Viz třeba videonávod pro aktivaci hlasu - když jsem to podle něj zkoušel nastavit, ta okna, co mi tam vylezla, vypadal trochu jinak, některá tlačítka byla jinak uspořádaná a některá důležitá úplně chyběla, takže jsem to podle toho nedal. Ovšem pravda je, že konkrétně návod na teleportaci byl v pohodě...

Voice

tak se dívám na aktuálního klienta a video s Voicem a jediný rozdíl, který vidím, tak že místo dvou tlačítek přímo v nastavení zařízení pro Voice je tam teď jen jedno, které spojuje obě předchozí funkce dohromady, tedy pokud jej zmáčkneš, tak nastavíš přesně to, co je popisováno ve videu. Tedy mám anglickou verzi klienta, je možné, že tenhle popisek toho tlačítka je teď jiný. 

Ale jinak nevím, co přesně ti nešlo? Imho je to principielně stále stejné a není důvod proč by Voice neměl jít zapojit dle toho návodu.

Pravděpodobně máš ji

Pravděpodobně máš ji zavřenou, klepni na tlačítko zcela vlevo s názvem Local chat, musí ti vyskočit lišta s různou nabídkou. Máš angličtinu nebo češtinu?

 

 

..

no, už som skúšala toho dosť veľa. podarilo sa mi v ang, kde som si nastavila polštinu, čo by nevadilo, ale nejde mi tam prihlásiť. prečo? aj kod na rozbalenie češtiny, čo mi prišiel neviem kde dať. Chcem sa spýtať ešte jedno a posledné, nájde sa tu niekto, kdo není múdri len pre seba a poradí mi? hore som napísala mail. PRE TYCH, CO TO TU RIADIA: MATE VELA LUDI TUNA A MATE NA HAKU JEDNEHO CLOVEKA, KTOREMU TO NEJDE.  ALEBO PRETO, ZE SOM SLOVENKA.

bohužel

nikdo ti nemůže poradit, protože se neptáš na nic konkrétního a neuvádíš svůj problém. Jistě se zde najde více lidí, kteří ti rádi pomohou, ale bohužel stále nevědí s čím.

Popiš co nejpodrobněji svůj problém, nejlépe pak přímo pod tím návodem, podle kterého postupuješ. Napiš přesně, co všechno už jsi udělala a co vše nefunguje. Postupuj podle některého návodu krok za krokem, uveď, ve kterém kroku návodu ti něco nefuguje, co je jinak, než v popisovaném návodu a jak se chová tvůj program. Vlož sem chybovou hlášku a popis, kdy tuto hlášku dostáváš. 

Bez tohoto popisu ti nebude schopný pomoci vůbec nikdo, a to dokonce ani když nám tu stokrát za sebou vynadáš.

nejde mi spustit SL

Ahoj,zdravim,muze mi nekdo poradit,?Driv jsem mela SL instalovany na pocitaci  meho partnera,ted mi na svem pocitaci udelal take ucet,odinstaloval SL ze sveho a nainstaloval SL na muj ucet.Prvni prihlaseni se povedlo,pak pri dalsim jsem musela menit heslo,pry nebylo spravne,kdyz se to povedlo a ja se treba neodhlasila do druheho dne,tak mi Avatar jakoby zmrzl,obrazovka byla seda a neslo nic delat,zadny pohyb.Odhlasila jsem se ,ale nejde mi se prihlasit,porad to pise,at zadam moje jmeno a prijmeni v SL,kdyz to udelam,dam prihlasit,tak mi to pise neco jako,at hledam jiny server,nerozumim tomu..ach jo..Diky.

Prosíííííím

Nejde mi spustit SL hele já jsem ho stáhnul pohoda klídek tabáček a najednou sem ho chtěl instalovgat a mi to tam napsalo že no taková chyba

Jednoduše

Na "takovou" chybu jsou možná 2 řešení...

1) takové

2) makové

 

Až napíšeš konkrétní chybu, dostaneš konkrétní odpověď.

takové i makové..:-)

Nebo si zkus přečíst něco víc na stránkách Mám problém...nahoře na této stánce. Pak nebudeš třeba ani otázku klást. Stačí většinou, jen číst...

re: nejde spustit SL

to "něco jako", co ti to píše, je přesně to, co stačí zadat do Googlu nebo hledat to v radách na tomto portále, velmi pravděpodobně najdeš odpověď, kde je problém, a nástin řešení.