Přeskočit navigaci.
Domů

Často kladené dotazy

Second Life je po několikahodinovém zkoumání na pochopení a ovládání v podstatě velmi jednoduchý. Abychom vaše zkoumání co nejvíce zkrátili, připravili jsme seznam často kladených dotazů a odpovědí a před položením jakéhokoli dotazu si prosím pečlivě přečtěte tuto sekci. Otázky a odpovědi jsou průběžně doplňovány.

Seznam otázek:

1. Je Second Life zdarma?
2. Jak se do Second Life zaregistrovat?
3. Jak se dostanu do města Bohemia?
4. Kolik let mi musí být pro vstup do Second Life?
5. Vložil jsem na portál secondlife.cz příspěvek, ale nikde se nezobrazil.


Seznam odpovědí:

1. Je Second Life zdarma?
Stažení i provoz Second Life je zdarma. Pro nováčky jsou tam navíc tisíce věcí, oblečení a doplňků také zdarma. Teprve až když má uživatel zájem vlastnit pozemek (což běžně není třeba, leda pokud chce např. otevřít obchod s vlastními výrobky), tak je třeba pozemek si pronajmout. To je možné buď za reálné peníze (a jedině v tom momentě se platí skutečnými penězi) nebo je varinata si virtuální měnu postupně vydělat ve hře (např. prodejem vlastních věcí, prací nebo výhrami v soutěžích apod.). V Second Life je řada uživatelů, kteří si pořídili spoustu poměrně drahých virtuálních věcí a přitom do SL nevložili ani jednu reálnou korunu. Více v diskuzi.

2. Jak se do Second Life zaregistrovat?
Pro vstup do Second Life je třeba založit si svou virtuální bytost a stáhnout instalační program. Postup je detailně popsán v tomto článku.

3. Jak se dostanu do města Bohemia?
Virtuální město Bohemia je centrem československého Second Life a veškeré informace o městě jsou uvedeny na tomto webu. Více o městě Bohemia se dozvíte tady.Pro teleport do města přímo v Second Life klikněte na tento odkaz, a poté na tlačítko "teleport now".

4. Kolik let mi musí být pro vstup do Second Life?
Second Life je rozdělen na Mature Grid pro dospělé uživatele, kterým již bylo 18 let, registrace je bezplatná a účet se ověřuje pouze platnou e-mailovou adresou. Postup registrace je uveden zde. Pokud je vám méně než 18 let, pak vstupte do SL pouze na Teen Grid a pokud zabloudíte mimo něj, chovejte se tak, abyste dospělé nerušili. Uživatelům mladším 13ti let je vstup do Second Life zakázán. Na Teen Grid je zakázán vstup starším 18ti let. Lidé mladší 18ti let mají zakázán vstup na Mature Grid.

5. Vložil jsem na portál secondlife.cz příspěvek, ale nikde se nezobrazil.
Všudepřítomný automaticky vkládaný spam v minulosti na tomto portále velmi narušoval pohodlí návštěvníků a proto byl nastaven antispam na poměrně přísná pravidla. To občas způsobí, že do spamového koše spadnou omylem i příspěvky uživatelů, které spamem nejsou. Administrátoři portálu spamový koš pravidelně procházejí (i několikrát denně) a nezávadné příspěvky v diskuzích a blogy uživatelů obnovují. Pokud je váš příspěvek označen jako spam, prosím nevkládejte ho znovu a vyčkejte na zásah administrátorů. Jestliže váš příspěvek splňuje "Pravidla publikování na portále", bude určitě obnoven hned po shlédnutí prvním administrátorem.